Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
Content
 
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Gonty bitumiczne

 

Drogi Kliencie,

Bitumiczne pokrycia dachowe są popularnymi materiałami budowlanymi. Ich trwałość szacuje się nawet na kilkadziesiąt lat. W przeciwieństwie do swojej poprzedniczki – dobrze wszystkim znanej szarej papy – są ładne i wytrzymałe. Wspólną cechą, od której wzięła się nazwa "gont bitumiczny" jest użycie do produkcji wodoszczelnej masy asfaltowej, czyli bitumu.

Dachówki i gonty bitumiczne stanowią zmodyfikowaną odmianę pap termozgrzewalnych. Produkowane są w postaci pasów z nacięciami o różnych kształtach, nadającymi pokryciu wygląd zbliżony do dachówki karpiówki lub płytki z naturalnego łupka. Powierzchnia pasów pokrywana jest posypkami mineralnymi w bogatej gamie kolorów, pozwalającej na uzyskanie efektu cieniowania.

Główne zalety dachowych pokryć bitumicznych:

  • niewielki ciężar
  • dobra hydroizolacyjność
  • elastyczność (dopasowanie do nierówności podłoża)
  • minimalna ilość odpadów, zapewniająca wysoką efektywność krycia
  • stosunkowo niewysoka cena

Pojedyncza dachówka bitumiczna nie wygląda imponująco, ani nadzwyczaj solidnie. Trudno sobie także na podstawie jednej dachówki wyobrazić, jak takie pokrycie będzie prezentowało się na dachu. Gont bitumiczny to jednak wdzięczny materiał. Jeśli się na niego zdecydujesz, nie będziesz żałował swojej decyzji. Dlaczego? Bo ładnie wygląda, szybko się układa, jest lekki i niedrogi.

 
 
 
 
 

Gonty bitumiczne GAF

Dzięki opatentowanej przez amerykańską firmę GAF technologii uzyskiwania kolorów i cieni "High Definition", otrzymujesz unikalną dachówkę o wyjątkowo trwałej, intensywnej kolorystyce, wyglądającą bardzo szlachetnie (imitacja łupka) z efektem przestrzenności (3D) i głębi koloru (HD).

Jest to dachówka laminowana, wielowarstwowa, na osnowach z welonu szklanego, pokryta posypką mineralno-ceramiczną, odporna na dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe, zabezpieczona przeciw porastaniu mchem technologią Stains Guard®, odporna na porywy wiatru do 241 km/h.

Posiada samowulkanizującą się fazę klejącą w technologii DuraGrip®. Jest produktem w 100% szczelnym, niepalnym i nierozprzestrzeniającym ognia. Zgodnie z Międzynarodowym Prawem Budowlanym gont bitumiczny Timberline® HD™ może być instalowany na dachach o nachyleniu 17% (9,5°) lub większym.

Wyjątkowe cechy wytrzymałości materiału potwierdzają również badania przeprowadzone w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie i wydana Aprobata Techniczna AT-15-7777/2008.

Zobacz Inspiracje

 
  • Timberline HD - Shakewood
  • Timberline HD - Weathered Wood
  • Timberline HD - Charcoal
  • Timberline HD - Slate
 
 
 

Dachówki bitumiczne TECHNONICOL

Obecnie TechnoNICOL, to największy europejski producent pokryć dachowych oraz materiałów hydroizolacyjnych i termoizolacyjnych, który z ufnością i optymizmem patrzy na przyszłość! Ponad 200 milionów ludzi na całym świecie żyje i pracuje w budynkach zbudowanych przy użyciu materiałów produkcji TechnoNICOL!

Jakość materiałów TechnoNICOL została sprawdzona przez profesjonalistów na powierzchni ponad 700 000 000 m2 w ciągu ostatnich 10 lat. Klimat gorących pustyń i arktycznych mrozów testuje materiały producenta w ekstremalnych warunkach.

Zobacz przykłady dachów, pokrytych gontem bitumicznym TechnoNICOL

 
 
 
 
 
 

Upiększ Twój dom na długie lata...
Poproś Doradcę DACHEXPERT o pomoc w wyborze gontów bitumicznych!

Do usłyszenia,
Piotr Jagiełło

 
 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [23-07-2024]: 98 | Wizyt ogółem: 176191 | Przeglądających stronę: 1

 
 

Projekt:   [based on Quick.Cms]